Home » Dětský pokoj » Dětský pokoj

Dětský pokoj

Nikde jinde nemůžete tolik dát průchod svým fantaziím a představám jako v dětském pokoji. Jen tady je všechno možné, sebekřiklavější vkus není na škodu. Platí jen jedna zásada. Musíte přihlédnout k požadavkům vašeho potomka či vašich potomků, abyste vytvořili dětské pokoje přímo podle jejich přání. Oni budou daný pokoj obývat, proto mají právo zařídit si ho alespoň trochu podle svých představ. I když vy vše financujte, dopřejte jim tu radost a dejte jim možnost volby. A týká se to již předškolních dětí. Ty už dokáží vyjádřit svůj názor.

Barvy v dětském pokoji musí být živé

Nejvíce vyřádit se můžete při výběru barev v pokojíčku. Stěny, dveře, záclony, dětské koberce a koberečky i samotný dětský nábytek může hýřit barvami. Nikde není řečeno, že dětský hrací koberec nemůže zaujmout i dospělého člověka. Modrá, zelená, žlutá, červená, růžová, zkrátka taková, jaká se líbí vám a vašim dětem. Čím více barev, tím lépe, ale samozřejmě nezapomeňte, že všechny barvy je nutné správně kombinovat. Jistě znáte třeba úsloví: „Zelená a modrá, pro blázna dobrá.“

Vybavení pro dětský pokoj

Už pro nejmenší děti je potřeba pořídit dětské stoly, dětské stolky a dětské židle. U těch budou vytvářet své první kresby, hrát s vámi hry apod. V katalozích věnovaných dětským pokojům najdete tolik inspirace, že nebudete vědět, co dřív koupit. Pestré kapsáře na stěnu, houpací židle a koníčci, dekorační obrázky, dotykové lampy nejrůznějších podob atd.

Pro větší dětí psací stoly s otočnými židlemi, přehledné knihovny pro malé čtenáře, úložné prostory pro oblíbené věci i uzamykatelné skříňky pro tajnosti, které mají být skryty oku rodičů. Zařizování dětského pokoje máte možnost si doopravdy užít. Dokonce vícekrát za život.  Také nezapomínejte na kvalitní postel a matrac, bez které se dobře vaše ratolest nevyspí. I tento nábytke může být různě barevný, aby rozveselil celý interiér. Protože pokojíček předškolního dítěte přestává vyhovovat školnímu a dospívající má zase své zcela specifické nároky.

Sdílet článek